W sobotę 06.08.2022 roku zakończył się drugi obóz organizowany przez naszą Akademię. Zgrupowanie odbywało się w Mrągowie i wzięło w nim udział 63 zawodników w 3 kategoriach wiekowych, pod opieką 6 trenerów.

Oprócz codziennych treningów i rozgrywanych meczy młodzi piłkarze korzystali z kąpieli w jeziorze w wyznaczonym tylko dla nich obszarze wodnym. Najmłodsi wzięli udział w wewnętrznym turnieju 4 drużyn na boisku sztucznym Mrągowi Mrągowo oraz rozegrali mecz sparingowy z Warsovią Warszawa, wygrywając wysoko, zaś ich starsi koledzy po emocjonującym meczu, gdzie długo utrzymywał się wynik remisowy 3:3, ulegli ostatecznie 6:3, tracąc bramki w ostatnich minutach spotkania. Mecz odbył się na boisku naturalnym przy hotelu w którym mieszkała drużyna Warsovii.

Wieczorem w czwartek 04.08.2022 odbyło się pożegnalne ognisko wszystkich zespołów, a koledzy ze starszego rocznika pożegnali wraz z Prezesem oficjalnie Antka Butlewskiego, który  od nowego sezonu zasili zespół Arki Gdynia. W trakcie pożegnania, jak się później okazało, powiedzenie, że „chłopaki nie płaczą”, nie do końca jest prawdą. Ale co tam…

W piątek 63 zawodników i wszyscy trenerzy na zakończenie obozu odbyli jeszcze jeden trening, nie do końca związany z piłką nożną, a mianowicie, wzięli udział w spływie kajakowym rzeką Krutynią. Malownicze widoki, zdobywanie umiejętności posługiwania się wiosłami oraz współpraca z partnerem w kajaku, to był ostatni sprawdzian na obozie. Wszyscy dopłynęli cało i zdrowo, mimo, że tylko 6 potwierdziło przed spływem, że siedziało w kajaku.

W sobotę 06.08.2022, o godzinie 13:30 wszyscy szczęśliwie zameldowali się przed Halą Mistrzów i w tym momencie obóz został uznany za zakończony.

„Chcę podziękować kadrze trenerskiej za ciężką pracę na obozie, opiekę nad wychowankami i profesjonalne zachowanie w stosunku do podopiecznych. Ponadto podziękowania również kieruję do uczestników, czyli dzieci i młodzieży, byliście wspaniali, mimo różnych trudności wytrzymaliście do końca i potrafiliście się wspaniale bawić”  – powiedział kierownik zgrupowania oraz Prezes Akademii Piłkarskiej Młoda Włocławianka Jacek Zawidzki.

« z 3 »
Kategorie: Aktualności