received_1261554700549538W niedzielę 8 stycznia 2017 r. w Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu w Gdyni odbył się turniej rocznika 2009 Arka Christmas Cup 2017 z udziałem Akademii Piłkarskiej Młoda Włocławianka. Podopieczni Piotra Charzewskiego zajęli 4. miejsce.

Nasz zespół rozpoczął rywalizację od meczu z Gedanią Gdańsk wygrywając 5:2 po trzech bramkach Oskara Czerwińskiego i jednej Karola Basisa oraz Macieja Morawskiego. W kolejnym meczu zanotowaliśmy remis z Arką Gdynia 2009 1:1, a autorem gola był Oskar Czerwiński.

Kolejny mecz w turnieju, w systemie „każdy z każdym” wygraliśmy z Arką Gdynia niebieską po dwóch bramkach Wojtka Kubiaczyka. Zacięty bój, bez rozstrzygnięcia, stoczyliśmy z drużyną Dragon Bojano 0:0.

W kolejnym meczu ponownie zremisowaliśmy bezbramkowo z Osiczanką Osice 0:0. Skuteczność strzelecką poprawiliśmy w meczu z Jaguarem Gdańsk wygrywając 1:0, gdzie kolejną bramkę zdobył Karol Basis.

Zacięte spotkanie do ostatnich sekund rozegraliśmy z Wisełką Bydgoszcz. Mimo przewagi podczas gry, ulegliśmy 0:1.

W końcowej części turnieju graliśmy przeciwko Raduni Stężyca, którą pokonaliśmy 2:0 po bramkach Oskara Czerwińskiego. W decydującym meczu o 2. miejsce ulegliśmy gospodarzom Arce Gdynia żółtej 0:3.

Trzeba podkreślić, że Akademia Piłkarska Młoda Włocławianka wygrała mecz ze zwycięzcą całego turnieju Gedanią Gdańsk i ostatecznie zajęła 4. miejsce.

W trakcie turnieju odbyło się miłe spotkanie podczas którego, spotkali się dawni przyjaciele z boiska, trener Piotrek z Damianem. Najmłodsi adepci piłki nożnej z naszej akademii zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z zawodnikiem Ekstraklasy Damianem Zbozieniem. (http://www.90minut.pl/kariera.php?id=8957) Przypomnijmy tylko, że Damian jest obecnie zawodnikiem Arki Gdynia i przygotowuje się do wiosennej rudny rozgrywek Ekstraklasy.

W Akademii Piłkarskiej Młoda Włocławianka na turnieju Arka Christmas Cup 2017 wystąpili: Maciej Morawski nr 14, Antoś Łukomski nr 11, który zdobył nagrodę najlepszego zawodnika drużyny, Wojtek Kubiaczyk nr 10 , Jan Serafin nr 8, Karol Basis nr 7 , Mateusz Olejnik nr 16, Kamil Gajdziński nr 15, Oskar Czerwiński nr 3, Marcel Chojnacki nr 5 oraz Alan Chwalisz nr 2.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc i wsparcie związane z wyjazdem do Gdyni.

Kategorie: Aktualności

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.