dapDziecięca

 Akademia

 Piłkarska

 

Jako miłośnik futbolu, postanowiłem sprostać oczekiwaniom
dzieci i rodziców otwierając Dziecięcą Akademię Piłkarską.

                                              mgr Jacek Zawidzki

 

Akademia ma swoim zasięgiem objąć powiat włocławski i miasto Włocławek, a w późniejszym czasie również tereny bardziej oddalone. Chcemy szczególnie nawiązać współpracę z klubami, szkołami i przedstawicielami władz gminnych i miejskich, w celu realizacji swoich planów. Zajęcia z dziećmi będą prowadzone przez młodych instruktorów i trenerów piłki nożnej, którzy będą poświęcać czas dla dobra najmłodszych.

Szkolenie obejmować będzie dzieci w wieku od 5 – 11 lat
Wiek 5-11 lat jest najważniejszym okresem w karierze każdego zawodnika, bowiem właśnie wtedy, dziecko powinno uczyć i przyswajać podstawowe elementy piłki nożnej tj. prowadzenie, podanie czy przyjęcie piłki. Jeżeli ten okres zostanie zaprzepaszczony w szkoleniu i nie przygotujemy przyszłego zawodnika od strony mentalnej, gdzie młody zawodnik sam będzie dążył do systematycznej pracy, samokontroli, samooceny oraz osiągania coraz wyższych umiejętności piłkarskich, to osiągniemy jedynie status piłkarza „przeciętniaka”.
Uruchomienie Dziecięcej Akademii Piłkarskiej ma na celu pomoc klubom i szkołom w nauczaniu podstawowym z zakresu piłki nożnej, jednocześnie nie będąc konkurencją ani dla jednych, ani dla drugich – DAP stanowić będzie alternatywę.
Działania Akademii są skierowane do klubów, które chcą posiadać własnych wychowanków w przyszłych drużynach seniorskich, a bardziej utalentowanym zawodnikom otworzyć drogę do rozwoju kariery.
Szkolenie piłkarskie to również forma nauczenia dziecka dyscypliny, przynależności do zespołu i współdziałania w nim. Jest to również przebywanie na świeżym powietrzu, ucieczka od komputera, czyli lekarstwo na wszystko.

Ruch może zastąpić wszystkie lekarstwa, ale żadne lekarstwo nie jest w stanie zastąpić ruchu” – Tissot.

Dlatego Drodzy Rodzice!
Zróbcie wszystko, aby wasze pociechy spędzały swój wolny czas w ruchu, trenując piłkę nożną. Uprawiając tą dyscyplinę, dzieci, a potem młodzi ludzie mają okazję zwiedzić swój kraj i inne. Uczestnicząc w wielu turniejach piłkarskich, nawiążą wiele przyjaźni, dzięki czemu staną się bardziej otwarci na świat.

Dziecięca Akademia Piłkarska

ul. Płowiecka 2/1
87-800 Włocławek
tel. kom.: 535-017-821
NIP: 888-178-08-34
Numer konta bankowego:
Bank Zachodni WBK S.A. 76 1090 1519 0000 0001 1744 6089