W środę i czwartek 14 i 15 listopada 2018, na boisku Zespołu Szkół Budowlanych we Włocławku, odbyły się eliminacje do finałowych rozgrywek wojewódzkich o Puchar Prezesa PZPN. Naszą Akademię w eliminacjach reprezentowały drużyny rocz. 2009 (zespół trenera Piotra Charzewskiego) oraz rocz. 2008 (zespół trenera Przemka Strzeleckiego).

Ten pierwszy znalazł się w grupie grającej w środę z takimi zespołami jak: Start Stawki, Dwunastka Włocławek i Lech Rypin. Nasz zespół pokonał Start Stawki 2:0 (bramki: Piotr Kryska, Tymon Ochociński); uległ minimalnie Dwunastce Włocławek 1:0 oraz przegrał z Lechem Rypin 4:0, który zajął I miejsce i jako pierwszy awansował do finału wojewódzkiego w Bydgoszczy.

Drużyna trenera Piotra Charzewskiego rocz. 2009 wystąpiła w składzie:

Deręgowski Jan – Chwalisz Alan, Orłowski Jakub, Chojnacki Marcel, Czerwiński Oskar,  Wnukiewicz Filip, Osipiak  Oliwier, Ochociński Tymon, Kubiaczyk Wojciech, Kryska Piotr, Durma Kacper, Tomaszewski Mateusz.                

W czwartek w Lubrańcu do eliminacji przystąpiła II grupa, w której oprócz naszej drużyny rocz. 2008 wystartowały MGKS Lubraniec, Start Radziejów i Lider Włocławek. Zespół trenera Przemka Strzeleckiego nie dał żadnych szans rywalom wygrywając wszystkie mecze, i tak: ze Startem Radziejów wygraliśmy 3:0 (bramki: Stolarczyk Bartłomiej, Prokopiak Jakub, Gabryszewski Michał), z gospodarzem MGKS Lubraniec 2:1 (bramki: Stolarczyk Bartłomiej, Przybyszewski Patryk) oraz Liderem Włocławek 2:1 (bramki: Stolarczyk Bartłomiej, Prokopiak Jakub).

Drużyna AP Młoda Włocławianka wystąpiła w składzie: Gawriołek Wiktor – Jankowski Piotr, Przybyszewski Patryk, Witkowski Paweł, Szczerbicki Tymon, Prokopiak Jakub, Meller Wiktor, Stolarczyk Bartłomiej, Rosiak Igor, Gabryszewski Michał. W turnieju nie uczestniczył Olwier Jędrzejewski, który przed dzień doznał urazu na treningu.

Trener Przemysław Strzelecki: „ Pokazaliśmy się z jak najlepszej strony, obrona wywiązała się z powierzonych zadań nie dając pograć liderom poszczególnych drużyn, z przodu zagraliśmy skutecznie, dwukrotnie goniliśmy wynik, ale wybieganiem i grą do ostatniego gwizdka sędziego pokazaliśmy charakter. Na pochwałę zasłużył cały zespół”.                                                                                                                                                                                                                      Gratulujemy i życzymy tego samego miejsca w bydgoskich finałach, które zaplanowane są na styczeń 2019 w hali sportowej w Bydgoszczy.

Kategorie: Aktualności

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.