19.10.2020 odbył się ostatni turniej w lidze Orlików E1 grupa 6. Zawody odbyły się w Brześciu Kujawskim i miały ujawnić mistrza tej grupy rozgrywkowej. Mecze i wyniki ułożyły się tak, że ostatni mecz decydował o mistrzostwie. Naszej drużynie wystarczał remis jednak zespół trenera Krzysztofa Kijewskiego wzniósł się na wyżyny i pokonał Dwunastkę Włocławek 2:1. Dramaturgia meczu polegała na tym, że na 4 minuty przed końcem meczu to Dwunastka prowadziła 1:0, ale Włocławianka gra do końca i „Kapsel” z „Gwiazdą” wybili Dwunastce z głowy mistrzostwo, dając zwycięstwo 2:1 dla AP Młoda Włocławianka.

Przed tym najważniejszym meczem nasza drużyna pokonała Łokietek Brześć Kujawski 4:2.

A tak przedstawiał się skład drużyny mistrzowskiej: Olek Śmigiel (Gabriel Matusiak) – Patryk Kędzierski, Franek Zbroniec, Antoni Radziszewski, Franek Gemeinert, Kacper Zgliński, Nataniel Kujawa, Jakub Szymański, Paweł Michalski, Piotr Jędrzejewski, Mikołaj Szychta, Maciej Szaradowski, Jakub Andrzejewski. Trener zespołu Krzysztof Kijewski.

Po zakończonym turnieju trener Krzysztof Kijewski tak podsumował:

„Jestem dumny z zespołu. 2 miesiące grania w lidze z rok starszymi zawodnikami i sukces w postaci 1 miejsca w grupie. Każdy mecz był pełen walki, emocji i pokazu charakteru. Ostatni mecz z Dwunastka o lidera, 4 minuty do końca, a my przegrywamy 0-1, ale dzieci wierzyły w wygraną do końca, rezultat na koniec 2-1 dla nas. Brawo, dla takich chwil warto być trenerem”.

No cóż można jeszcze dodać, chyba nic, te ostatnie słowa niech będą przesłanką dla każdego trenera. Nie spocznijcie tylko na laurach i bądźcie dumni z tego w jakim klubie i akademii trenujecie.

Kategorie: Aktualności