06.02.2021 r, w mroźny poranek, drużyna Żaka Starszego naszej Akademii wybrała się na turniej do nadmorskiej Gdyni. Mimo wczesnej pobudki i niskiej temperatury nasi zawodnicy pokazali wysokie umiejętności, które zdobywali na treningach i grach kontrolnych, które odbywali w ostatnim czasie. W silnie obsadzonym turnieju rywalizowali z kolegami z Pomorza. Rywalizacja została podzielona na 2 rundy grupowe.  W 1 części zmierzyliśmy się z APK Jedynką Kartuzy, Arka Gdynia, KP Starogard i Sztorm Kosakowo.

Wygrana w pierwszym spotkaniu z APK dodała naszym chłopakom wigoru i bez żadnych obaw zmierzyliśmy się z drużyną Gdyńskiej Arki, której obserwacja we wcześniejszych spotkaniach zapowiadała emocjonujące minuty na boisku. Następnie wysokie zwycięstwo z KP Starogard i nieoczekiwana, również przez rywali, porażka ze Sztormem, na koniec fazy eliminacyjnej. Z 2 miejsca z taką samą ilością punktów wyszliśmy do grupy mistrzowskiej za Arką.

W czasie przerwy, po motywacyjnej rozmowie z trenerem Przemkiem, który tego dnia zastępował pierwszego trenera zespołu Żaków, zawodnicy, znowu głodni kolejnych bramek, przystąpili do walki. Po bardzo zaciętych meczach z GAP Dąbrowa oraz ponownie z APK Jedynką zakończonych bezbramkowymi remisami, przekonującym zwycięstwie z Arką Gdynia i UKS Sparta Sycewice nasza drużyna odniosła zwycięstwo w całym turnieju.

Warto zaznaczyć, że poziom był bardzo wyrównany i o naszym zwycięstwie zadecydowała korzystna różnica bramek przy takim samym bilansie punktowym z drużyna APK Jedynka Kartuzy.
Mimo braku nagród indywidualnych, nie przyznawanych na tych zawodach, trenerzy wszystkich zespołów byli zgodni, że na te nagrodę zasługiwał Kuba Szymański z naszego zespołu, wyróżniający się wśród zawodników turnieju.

Szczegółowe wyniki:

Grupa A:

APK Jedynka Kartuzy 0-3 AP Młoda Włocławianka

Bramki : Janek Janasik, 2x Kuba Szymański

AP Młoda Włocławianka 1-1 Arka Gdynia

Bramka: Tymon Tomczak

AP Młoda Włocławianka 5-0 KP Starogard

Bramki: 3x Kuba Szymański, Piotrek Jędrzejewski, Szymon Ćwikliński

Sztorm Kosakowo 3-1 AP Młoda Włocławianka

Bramka: Adam Koprowski as. Kuba Szymański

Grupa mistrzowska:

GAP Dąbrowa 0-0 AP Młoda Włocławianka

Arka Gdynia 1-3 AP Młoda Włocławianka

Bramki: 2x Kuba Szymański as. Kuba Maciejewski, Szymon Ćwikliński

APK Jedynka Kartuzy 0-0 AP Młoda Włocławianka

AP Młoda Włocławianka 2-0 UKS Sparta Sycewice

Bramki: Janek Janasik as. Kuba Szymański, Janek Janasik as. Piotrek Jędrzejewski

Zespół Żaków wystąpił w składzie: Olek Śmigiel – Piotrek Jędrzejewski, Tymon Tomczak, Szymon Ćwikliński, Kuba Szymański, Kuba Maciejewski, Adam Koprowski, Janek Janasik.


Serdeczne podziękowania dla organizatorów za świetnie przygotowany turniej, rodzicom za transport chłopaków, Pani Paulinie Ćwiklińskiej za kanapki i herbatę dla wszystkich zawodników oraz niezastąpionemu kierownikowi Panu Bartkowi Maciejewskiemu za relację live ze wszystkich spotkań dla kibiców w domach 😊 Podziękowania również dla sponsora rocznika 2012 firmie PEPEBE za pomoc w zakupie plecaków dla całego zespołu, w których chłopaki zabrali sprzęt na Gdyńską rywalizację.

Już za tydzień Żaki jadą walczyć do Ciechocinka w turnieju Pomorski Futsal!

Kategorie: Aktualności

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.