„Coś co wydawało nam się niemożliwe stało się faktem. Nikt z nas nie przypuszczał, że może dojść do wojny rozpętanej przez szaleńca, który wbił sobie do głowy, że jest panem świata. Niestety ale tak się stało. Konflikt na Ukrainie powoduje, że jest coraz więcej ofiar i giną też dzieci lub stają się sierotami. Pamiętam wyjazd na turniej piłkarski do Rowna i Lwowa, oraz przyjazdy ukraińskich zespołów do Włocławka na turnieje. Na Ukrainie pozostał trener Anatolij Krawczuk, który długi okres czasu pracował z włocławskimi drużynami, a z którym stale utrzymuje kontakt. Zapytał czy mogę pomóc w zbiórce niezbędnych artykułów takich jak koce, śpiwory, materace, materiały opatrunkowe i leki przeciw bólowe, przeciw grypowe itp., oraz ciepłe kurtki, latarki i baterie.

Dlatego zwracam się z apelem do rodziców zawodników w naszej Akademii, żeby pomogli w zebraniu takich rzeczy, które można dostarczyć do sklepu piłkarskiego ZINA na Płowiecką 2. W momencie kiedy bus będzie pełny ruszam na Ukrainę, gdzie mam nadzieję po przekroczeniu granicy będę mógł przekazać potrzebne artykuły.

Chcę podziękować serdecznie za pomoc rodzicom dzieci i pracownikom ze Szkoły Podstawowej nr 7, którzy taką zbiórkę zorganizowali przy współpracy z Panią kierownik Agnieszką Szymanowską oraz za zgodą Pani Dyrektor Szkoły Elżbiecie Wojciechowskiej.

Do akcji włączyły się również Panie z biura rachunkowego RELA, na czele z panią Marzeną Pielką, które również przygotowały pomoc humanitarną dla Ukrainy, za co serdecznie również dziękuje”.

Jacek Zawidzki – Prezes Akademii Młoda Włocławianka

Kategorie: Aktualności