W dniu 09.12.2018r. w Solcu Kujawskim odbył się halowy turniej eliminacyjny Unia Cup 2018.

AP Młoda Włocławianka trafiła do grupy C, gdzie rywalizowała z MUKS Bydgoszcz, Chemik II Bydgoszcz, Strażak Przechowo.

W pierwszym meczu po dwóch bramkach Jakuba Prokopiaka i Tymona Szczerbickiego AP Młoda Włocławianka wygrała ze Strażakiem Przechowo 3-0. W drugim meczu trafiliśmy na drużynę MUKS Bydgoszcz. Mimo wyrównanego pojedynku nasza drużyna przegrała 3-0. W trzecim decydującym o awansie do ćwierćfinału meczu AP Młoda Włocławianka podejmowała Chemik II Bydgoszcz. Nasza drużyna zdecydowanie wygrała 3-0 po bramkach Oliwiera Jędrzejewskiego, Bartłomieja Stolarczyka i Pawła Witkowskiego. W ćwierćfinale spotkaliśmy się z drużyną Wisła Gruczno. Od początku spotkania nasza drużyna miała przewagę, ale nie potrafiła wykorzystać dogodnych sytuacji. Mecz zakończył się wynikiem 1-1. Bramkę zdobył Oliwier Jędrzejewski. O awansie decydowały rzuty karne w których przegraliśmy 2-1. Po odpadnięciu została nam tylko walka o miejsca 5-8. W pierwszym meczu pokonaliśmy Chemik I Bydgoszcz 2- 0. Bramki: Oliwier Jędrzejewski, Michał Gabryszewski. W drugim meczu podejmowaliśmy Wdę I Świecie z którą również wygraliśmy 2 – 0. Bramki zdobyli Oliwier Jędrzejewski, Bartłomiej Stolarczyk. W turnieju AP Młoda Włocławianka zajęła piąte miejsce.

Skład AP Młoda Włocławianka: Wiktor Gawriołek, Piotr Jankowski, Paweł Witkowski, Patryk Przybyszewski, Tymon Szczerbicki, Jakub Prokopiak, Bartłomiej Stolarczyk, Oliwier Jędrzejewski, Michał Gabryszewski.

Będący na turnieju Prezes Akademii Jacek Zawidzki powiedział:  „Pan sędzia po meczu w rzutach karnych z zespołem Wisły Gruczno odebrał nam możliwość gry w finale, nie uznając prawidłowo strzelonej bramki Piotrka Jankowskiego. Piłka odbiła się od wewnętrznego słupka bramki i wróciła na boisko. Widzieli to wszyscy, tylko nie pan sędzia, który stał najbliżej. Nie twierdzę, że zrobił to w sposób zamierzony, ale niestety skrzywdził nasz zespół, który z powodzeniem mógł walczyć dalej o najwyższe „pudło”. Ważne, że chłopaki się nie załamali i wygrali kolejne mecze. Gratulacje dla trenera i zespołu oraz podziękowania dla rodziców za gorący doping”.

Kategorie: Aktualności

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.