Okres pandemii zmusił wszystkich do zmiany sposobu trenowania. Zajęcia odbywały się online i miały charakter zajęć indywidualnych, czyli dużo trudniejszych, bo trzeba było regularnie wykonywać ćwiczenia i jeszcze pokazać swoją pracę poprzez nagrane filmy. Wiadomo, że ci którzy na treningi przychodzą się tylko po wygłupiać lub chować za plecami kolegów, wtedy kiedy trener nie patrzy, nie byli zainteresowani tą formą zajęć i to widać po pierwszych treningach na otwartych boiskach. A to niestety nie jest droga do sukcesu sportowego.

25 zawodników AP Młoda Włocławianka zostało nagrodzonych za swój trud, 26 podjęło próbę, ale zrezygnowało, a pozostali nie przystąpili do programu wogóle. A tak mniej więcej szacunkowo przedstawiała się frekwencja: z rocznika 2008 – 1 zawodnik, 2009 – 1 zawodnik, pozostali zawodnicy to piłkarze z rocz. 2010 – 2015.

Największe zaangażowanie i udział w zajęciach wykazał rocz. 2011. Chłopcy z tego zespołu podjęli rywalizację w żonglerce i zrobili niesamowity progres wykorzystując okres pandemii do doskonalenia tego elementu technicznego. Rekordzista wykonał 675 podbić – to Gabriel Matusiak (2011), drugi Natan Kujawa (2011) – 622 podbicia, oraz Olek Śmigiel (2012), który jest bramkarzem wykonał 378 podbić.

Pozostali, najmłodsi zawodnicy, również wykazali się niesamowitym zaangażowaniem co z pewnością zaprocentuje już w normalnych warunkach treningowych. Spośród 25 nagrodzonych, 6 otrzymało optymalną ilość (5) nagród, byli to: Antek Radziszewski (2011), Tomek Kluza (2010), Mateusz Kołtun (2009), Staś Goliński (2013), Michał Gabryszewski (2008) oraz Kuba Jagielski (2014).

„Chciałbym serdecznie podziękować trenerom i rodzicom APMW, którzy aktywnie uczestniczyli w treningach swoich podopiecznych, motywując ich do działania. Również słowa podziękowania dla Pana Bartosza Zawidzkiego, który na co dzień pracuje z juniorami ligi centralnej Arka Gdynia w roli asystenta i psychologa, za przygotowanie programu „Piłka w Sieci” dla naszej akademii i prowadzenie ćwiczeń online, wraz z zaproszonymi gośćmi” – powiedział Krzysztof Kijewski wiceprezes AP Młoda Włocławianka.

Kategorie: Aktualności

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.