W sobotę 05.01.2019 r., w Bydgoszczy odbył się finał 8 najlepszych zespołów w kat. Orlik  K-PZPN (2 z włocławskiego, 2 z toruńskiego i 4 z bydgoskiego podokręgu). Włocławski Podokręg reprezentowały zespoły: Lech Rypin i AP Młoda Włocławianka.  Zespół trenera Przemysława Strzeleckiego udał się na rozgrywki w 9 osobowym składzie: Wiktor Gawriołek – Igor Rosiak, Piotr Jankowski, Jakub Prokopiak, Tymon Szczerbicki, Wiktor Meler, Paweł Witkowski, Oliwier Jędrzejewski, Patryk Przybyszewski – kapitan zespołu.

Drużyna w swojej grupie uległa finaliście GOL Brodnica 3:0, wygrała z BKS Bydgoszcz 3:0 (2 bramki Jakub Prokopiak, 1 Tymon Szczerbicki), zremisowała 0:0 z Wisełką Solec.  Tym samym nasz  zespół, z II miejsca w grupie, awansował do tury finałowej, gdzie w meczu o 3 miejsce uległ 6:1 Tucholance Tuchola (bramkę honorową strzelił Wiktor Meler).

Trener Przemysław Strzelecki: „Bardzo dobry, silnie obsadzony turniej. W ostatnim meczu przez dłuższy czas nie schodziliśmy z połowy Tucholanki, która kontrowała nas niesamowicie skutecznie i wykorzystała wszystkie nasze błędy. My swoich sytuacji nie wykorzystaliśmy. Widać było już w ostatnim meczu zmęczenie u moich zawodników. Jednak w całym przebiegu turnieju wypadliśmy bardzo dobrze i na pewno jako 4 zespół w województwie chłopcy mogą być z siebie dumni, a jednocześnie na tle najlepszych wiedzą jakie mają braki. W swoim  imieniu i piłkarzy dziękujemy rodzicom za doping w czasie rozgrywek”.

Turniej wygrał zespół Wisełki Fordon Bydgoszcz, który w finale, po rzutach karnych pokonał GOL Brodnicę, miejsce trzecie Tucholanka Tuchola. Zwycięzca  uda się do Warszawy na turniej finałowy o Puchar Prezesa PZPN, gdzie będzie reprezentował K-PZPN Bydgoszcz.

Kategorie: Aktualności

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.