Od poniedziałku pierwsze treningi oficjalne rozpoczęły najstarsze zespoły Młodej Włocławianki ocz. 2008 i 2009. Trenerzy zmuszeni byli, ze względu na panującą pandemię przeprowadzić w inny niż dotychczas sposób, w zmniejszonych do 6 osób grupach, które trwały po 45 minut. Ta forma kwalifikowała się do zajęć indywidualnych. Jednak wszystko szybko się zmienia i zgodnie z nowym zarządzeniem od 18.05.2020 wzrasta liczba trenujących  w grupach (więcej informacji na dole artykułu). Zajęcia mogły odbywać się gdyż w przypadku OSiR wszystko było jasne i klarowne.

Niestety młodsi piłkarze muszą jeszcze poczekać, gdyż sytuacja na orlikach jest jedną wielką zagadką i trudno ustalić kiedy i w jakim zakresie ruszą, od kiedy animatorzy będą normalnie pracować na orlikach i z kim ustalić harmonogram zajęć. Miejmy nadzieję, że po 18 maja wszystko już się wyjaśni i młodzi zawodnicy wrócą do normalnych zajęć.

SPORT (od 18 maja)

18 maja w poniedziałek zwiększymy limity osób, które mogą ćwiczyć na otwartych obiektach sportowych:

 • na stadionach, boiskach, skoczniach, torach, orlikach, skateparkach – może przebywać maksymalnie 14 osób (+ 2 trenerów);
 • na otwartych pełnowymiarowych boiskach piłkarskich – mogą przebywać maksymalnie 22 osoby (+ 4 trenerów).

Uwaga! Wprowadzamy także możliwość dzielenia boiska piłkarskiego na dwie połowy oddzielone od siebie buforem bezpieczeństwa. Jeśli wydzielimy 5-metrową strefę buforową, wtedy na jednej połowie może przebywać równocześnie 16 osób + 3 trenerów. W sumie na pełnowymiarowym boisku piłkarskim mogą przebywać w takim wariancie 32 osoby (+ 6 trenerów).

18 maja umożliwimy także organizację zajęć w obiektach zamkniętych. W salach i halach sportowych równocześnie będzie mogło ćwiczyć:

 •  
  • 12 osób + trener (w obiektach do 300 m2),
  • 16 osób + 2 trenerów (w obiektach od 301 do 800 m2),
  • 24 osoby + 2 trenerów (w obiektach od 801 do 1000 m2),
  • 32 osoby + 3 trenerów (w obiektach powyżej 1000 m2).

Ważne! W obiektach zamkniętych nie można będzie korzystać z szatni ani węzła sanitarnego (poza WC). Po każdych zajęciach należy przeprowadzić dezynfekcję urządzeń.

Kategorie: Aktualności

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.