W sobotę 29.01.2022, o godzinie 14:00, we Włocławku , przy fatalnych warunkach atmosferycznych, odbył się pierwszy w tym roku sparing trampkarzy rocz. 2008, w który zespół gospodarzy AP Młoda Włocławianka podejmował drużynę Widzewa Łódź.

               Do spotkania nasza drużyna przystąpiła w okrojonym składzie, bez etatowego bramkarza Wiktora Gawriołka, oraz kontuzjowanego Jakuba Prokopiaka. Dzięki pomocy WAP między słupkami stanął początkujący bramkarz z niewielkim doświadczeniem, ale bardzo obiecujący, na prawej obronie Patryk Przybyszewski, w środku obrony Piotrek Jankowski i debiutujący na tej pozycji Bartek Dzierżanowski, na Jakub Michalski (Damian Stypiński). Linię pomocy tworzyli lewej  Janek Wnukiewicz (Julka Łopatowska), Tymon Szczerbicki, Igor Topór, Bartek Gawroński, Antek Butlewski i na dziewiątce Konrad Koperski (Marcel Nowakowski). Spotkanie na boisku zakończyło się 6:4 dla zespołu Widzewa Łódź. Bramki dla naszego zespołu strzelili: Igor Topór 3, Jakub Michalski 1.

               Trener zespołu Jacek Zawidzki –„ Do spotkania podeszliśmy zmotywowani mimo, że już w 5 minucie straciliśmy bramkę, to cały czas goniliśmy wynik, dążąc do wygrania spotkania. Cieszy przede wszystkim to, że zespół bez większych zmian, wytrzymał trudy meczu i na boisku wyglądał lepiej w końcówce niż przeciwnik. Cały zespół zasłużył na pochwałę, graliśmy dobrze w środku pola, każdy wracał po stracie piłki, przy odrobinie szczęścia mogła wpaść piąta bramka, ale na przeszkodzie stanął słupek. Był to mój ostatni mecz w roli I trenera. Prowadziłem zespół przez jeden miesiąc i doceniam pracę moich poprzedników szczególnie Przemka Strzeleckiego i Kamila Krajewskiego. Z zespołem pracowało mi się bardzo dobrze, jest to wspaniała drużyna wspierana przez mądrych rodziców. Z zespołem nie rozstaje się na dobre, będę pełnił funkcję asystenta I trenera Jarosława Rudzińskiego i od marca prowadził czwarty trening. Za dotychczasową współpracę serdecznie dziękuję życzę powodzenia”.

               Po meczu w sali konferencyjnej przy ul. Chopina 8 odbyło się zebranie rodziców z nowym trenerem Jarosławem Rudzińskim, który przedstawił projekt i pomysł na prowadzenie zespołu, oraz przedstawił sztab trenerski.

Kategorie: Aktualności