Uczestniczący w turnieju w Radomsku zespół AP Młoda Włocławianka rocznik 2011/12 zakwalifikował się do grupy mistrzowskiej, gdzie zajął 9 miejsce. Drużyna trenera Krzysztofa Kijewskiego przebywała na powyższej imprezie od piątku 31.01.2020, do niedzieli 02.02.2020. W trakcie pobytu rozegrała 16 meczy, z których każdy trwał 17 minut, czyli na boisku przebywała 272 minuty. Ta informacja daje odpowiedź jak wyczerpujący był to turniej.

Trener Krzysztof Kijewski powiedział – „Nasz zespół praktycznie grał cały czas jednym składem, do dyspozycji miałem 3 zmienników, którzy nie do końca dawali wsparcie. Dlatego jestem bardzo zadowolony z postawy moich podopiecznych, którzy walczyli do końca na ile starczyło sił. Obsada imprezy mówiła sama za siebie, zespoły przeciwne były w stanie zmienić cały zespół bez szwanku dla jakości gry. My tej możliwości nie mieliśmy, ale w przebiegu całego turnieju na świeżości byliśmy w stanie wygrać z każdym”.

                Prezes Akademii Jacek Zawidzki, który uczestniczył w całym turnieju i kibicował Młodej Włocławiance podsumował krótko – „ Nie mamy się czego wstydzić, mamy wspaniałych młodych piłkarzy, ale trener i drużyna z tego turnieju muszą i na pewno wyciągną pewne wnioski nad tym co można jeszcze poprawić i nad czym trzeba więcej pracować. Z trenerem mamy to samo zdanie, że lepiej przegrać z bardzo dobrymi niż wygrywać wysoko nic z tego nie korzystając i udawać, że się coś umie. Jeszcze raz gratuluje chłopakom dobrego występu i ambitnej gry do końca, a trenerowi za wyrozumiałość w wielu przypadkach dotyczących zawodników”.

                Drużyna rocznika 2011 po raz pierwszy zagrała w 7 osobowym składzie, pod kątem przyszłych rozgrywek orlika, dlatego tym bardziej zasługuje na wyróżnienie za osiągnięty wynik. Wśród nagradzających nasz zespół oprócz tytularnego sponsora Jacka Krzynówka, medale wręczali również inni reprezentanci Polski w piłce nożnej Arkadiusz Radomski i Andrzej Niedzielan.

Wszystkim rodzicom, którzy przyczynili się do udziału w tak zaszczytnej imprezie oraz za gorące i uroczyste przyjęcie po przyjeździe do Włocławka serdecznie dziękujemy i czekamy na bis.

Kategorie: Aktualności

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.