Nie tylko edukacja trenerów jest celem Wydziału Szkolenia Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Tak samo ważna jest edukacja rodziców i opiekunów prawnych młodych zawodników.

Na potrzeby szkolenia rodziców powstał film „Świadoma Gra”. Film przedstawia dwa skrajne zachowania rodzica po treningach lub meczach. Podejście negatywne, nastawione na krytykę młodego piłkarza, często powodujące niechęć do treningów i podejście pozytywne, wspierające zawodnika w edukacji piłkarskiej.

Po raz pierwszy film został pokazany na katowickim AWF-ie podczas lutowych warsztatów dla rodziców. Następnie wraz ze szkoleniem film był przedstawiony w Rybniku, w Bytomiu oraz w Bielsku Biała. Wszędzie gdzie odbyła się prezentacja filmu wzmocniona wykładem i prelekcją psychologa sportu film był odbierany pozytywnie zarazem wywołując u słuchaczy, rodziców przemyślenia.

Pragniemy również poinformować, że w bieżącym roku film został uhonorowany II miejscem podczas festiwalu filmów telewizji lokalnych i regionalnych „To nas dotyczy” w Sopocie.
Co cenne, kategoria w której startował film „Świadoma Gra” był objęty oficjalnym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Film został nagrany przed SferęTV.

#ŚwiadomaGra

https://www.facebook.com/slaskizpn/videos/1771962646153574/

Kategorie: Aktualności

1 komentarz

Anonim · 4 kwietnia 2024 o 20:35

I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.