W sobotę 05.03.2021 zawodnicy trzech zespołów AP Młoda Włocławianka wyruszyli na tourne do Gdyni. Zespoły w sobotę rozegrały 3 mecze w Straszynie na nowo otwartym boisku sztucznym, by wieczorem ruszyć na nocleg do Gdańska. W niedzielę o godzinie 9:00 w dzielnicy Witomino równolegle grały 2 drużyny rocznika 2012. Chłopcy grali bez zmian, więc nie mogli narzekać na czas przebywania na boisku. Jedna drużyna wygrała, druga przegrała, ale wynik w tym przypadku nie miał żadnego znaczenia – powiedział trener Emil Klimczak. Po meczu nasi orlicy udali się na obiad do restauracji Olimpijska znajdującego się na stadionie Arki Gdynia.

O godzinie 12:45, na tym samym boisku mecz rozegrały zespoły rocznika 2009. Podopieczni trenera Jarosława Rudzińskiego zremisowała 2:2, chociaż dość długo prowadziła 2:1 z zespołem Arki. Równolegle w tym samym czasie na boisku przy Olimpijskiej spotkały się drużyny trampkarzy APMW i Pomorzanina Gdynia. Na boisku dużą przewagę miał zespół z Włocławka, jednak popełnił jeden kuriozalny błąd i uległ 2:1. Trener Jacek Zawidzki pochwalił drużynę za grę do końca, jednak jak sami zawodnicy zauważyli o wyniku zadecydowała słaba skuteczność strzelecka.

O godzinie 15:00 zespoły AP Młodej Włocławianki udały się na mecz I ligi, w którym Arka Gdynia podejmowała Górnika Polkowice. Wygrała Arka 2:0, której mocno pomagali dopingiem zawodnicy Włocławianki. O 17:30 zawodnicy i trenerzy udali się w drogę powrotną do Włocławka. W imprezie udział wzięło 49 zawodników i 3 trenerów.

Kategorie: Aktualności