W dniach 8-11.09 trener rocznika 2009 Jarosław Rudziński przebywał na stażu trenerskim w jednej z najlepszych polskich akademii piłkarskich jaką jest niewątpliwie Jagiellonia Białystok. A oto relacja z pobytu samego trenera: „Cztery dni tam spędzone były bardzo intensywne. Obejrzałem treningi wszystkich kategorii wiekowych od Skrzata, poprzez zespoły grające w CLJ, do rezerw. Niewątpliwą atrakcją była możliwość obejrzenia treningu pierwszego zespołu Jagiellonii oraz możliwość wymiany zdań z trenerem Ireneuszem Mamrotem. Jestem pod dużym wrażeniem poziomu szczegółowości, dbaniem o każdy detal przygotowania treningu, a także profesjonalizmu trenerów pracujących w akademii. Nad wszystkim czuwa pochodzący z naszego regionu, dyrektor ds szkoleniowych Rafał Matusiak. Ogrom wiedzy, który przyswoiłem podczas stażu z pewnością zaprocentuje w przyszłości w pracy z adeptami Młodej Włocławianki” – powiedział trener Jarek.

            Podczas stażu trener brał udział w:

– zwiedzaniu obiektów sportowych akademii

-wykładach teoretycznych dyrektora ds szkoleniowych, trenerów koordynatorów, przygotowania motorycznego oraz indywidualnego

– treningach wszystkich kategorii wiekowych

– meczach CLJ U-17 i U-15 przeciw Legii Warszawa

– meczu Ekstraklasy Jagiellonia – Stal Mielec

            Rozwój indywidualny Naszych trenerów jest równie ważny jak rozwój wszystkich zawodników Akademii. Cieszymy się, że nasi szkoleniowcy ciągle podnoszą swoje kwalifikacje. Dzięki takim wyjazdom i zdobyciu topowej na polskim rynku wiedzy nasza akademia z każdym rokiem podnosi swój poziom szkolenia, co przekłada się również na wzrost umiejętności naszych podopiecznych.

Kategorie: Aktualności

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.