Trzecie miejsce na turnieju orlików zajęła Młoda Włocławianka rocznik 2007/08. Turniej został rozegrany 25 lutego w Dobrzyniu nad Wisłą.

Wszystkie zespoły rozegrały mecze w systemie „każdy z każdym”, a czas gry wynosił 14 minut. Akademia Piłkarska Młoda Włocławianka 2007 i 2008 pierwszy mecz rozegrała z drużyną Zryw Bielsk wygrywając 3:1 po bramkach Piotra Jankowskiego i Tymka Szczerbickiego oraz Łukasz Kubiaka. W kolejnym meczu pokonali nas gospodarze Wisełka Centrum Dobrzyń nad Wisłą 2:0. Następne spotkanie rozegraliśmy z drużyną Viking Aleksandrów Kujawski wygrywając 3:1 po bramkach Damiana Arkuszewskiego i Piotra Jankowskiego oraz Łukasz Kubiaka. Przedostatnie spotkanie rozegraliśmy z drużyną Skompensis Skępe remisując 1:1 po bramce Łukasza Kubiaka. Ostatni mecz z AP Reissa Konin rozpoczęliśmy bardzo zmotywowani, wiedzieliśmy że wszystkie spotkania wygrywali bardzo wysoko. Nieznacznie ulegliśmy zwycięzcom turnieju 0:1, ale byliśmy jedyną drużyną, która nawiązała równorzędną walkę. Ostatecznie zmagania zakończyliśmy na 3. miejscu.
Trzeba podkreślić, że w składzie Akademii Piłkarskiej Młoda Włocławianka połowa zespołu złożona była z zawodników z rocznika 2008 (5 zawodników) i mimo tego rywalizowali jak „równy z równym”. Kolejny turniej żaków rocznik 2007 już 18 i 19 marca 2017 r. w Choceniu. Zespół AP Młoda Włocławianka wystąpił w następującym składzie: Wiktor Meller – bramkarz, Damian Arkuszewski, Łukasz Kubiak, Filip Faryński, Jakub Szymański, Olek Dybowski, Wiktor Gawriołek, Piotr Jankowski, Tymek Szczerbicki, Igor Perliński i Kondar Kozłowski.

Kategorie: Aktualności