Zawarta została umowa o współpracy w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży pomiędzy Spółką Akcyjną Arka Gdynia, Stowarzyszeniem Inicjatywa Arka, a Akademią Piłkarską Młoda Włocławianka.

Umowy parafowali: w imieniu Arka Gdynia SA Michał Kołakowski – prezes zarządu, którego reprezentował koordynator pionu sportowego Antoni Łukasiewicz, w imieniu Stowarzyszenia Inicjatywa Arka Krzysztof Rybicki, którego reprezentował Dariusz Mierzejewski – koordynator SI Arka oraz Jacek Zawidzki – Prezes AP Młoda Włocławianka.

Umowy o współpracy obejmują m.in:
– szkolenia, staże trenerskie
– wprowadzenie modelu treningowego dla rozwoju dzieci i młodzieży
– rozgrywanie gier kontrolnych
– przejrzystą ścieżkę piłkarską dla utalentowanych zawodników
– uczestnictwo w turniejach

Akademia po raz kolejny przeszła weryfikację w PZPN uzyskując certyfikację na następne lata. We współpracy z Arką Gdynia, widzi przyszłość do dalszego rozwoju naszych piłkarzy, którzy będą mogli spokojnie przyjeżdżać na testy i być oglądanymi przez sztab szkoleniowy Arki. Jest to motywacją do pracy dla naszych zawodników, którzy poważnie myślą o karierze piłkarskiej. Drugim aspektem ważnym w naszej współpracy będzie udział naszych trenerów w szkoleniach, stażach i innych inicjatywach. Wiedzy nigdy nie za dużo. Myślę, że w przyszłości obecna umowa będzie stale poszerzana o szereg nowych aneksów pozwalających na coraz szerszą współpracę. Na koniec życzę Arce szybkiego powrotu do ekstraklasy, a młodzieży Mistrzostwa Polski w rozgrywkach CLJ. – powiedział Prezes Akademii Piłkarskiej Młoda Włocławianka mgr Jacek Zawidzki.

Kategorie: Aktualności