W niedzielę 26 lutego 2017 r. w Lubrańcu uczestniczyliśmy w halowym „turnieju piłki nożnej żaków o Puchar Burmistrza Lubrańca”. Wszystkie zespoły rozegrały mecze w systemie „każdy z każdym”. Akademia Piłkarska Młoda Włocławianka 2008 pierwszy mecz rozegrała z drużyną Power Chodecz-Choceń przegrywając 0:5. W kolejnym meczu pokonała Kujawiak Kowal 5:3, z którym rywalizujemy również w kujawsko – pomorskiej lidze żaków, po trzech bramkach Olka Wawrzyniaka i dwóch Stasia Molewskiego. Następne spotkanie rozegraliśmy z gospodarzem turnieju MGKS-em I Lubraniec, decydujące o trzecim miejscu w turnieju. Nie udało nam się wygrać, zespół bardzo wystraszony dopingiem rodziców drużyny z Lubrańca przegrał 0:3. Kolejne spotkanie z drugim zespołem MGKS Lubraniec zakończyło się zwycięstwem Młodej Włocławianki 3:1, po bramkach: Szymona Grzybowskiego i Olka Wawrzyniaka x2.

– Przed ostatnim meczem turnieju z drużyną Łokietek Brześć Kujawski nastroje nie były najlepsze, jednak pełna mobilizacja w szatni przed meczem wyzwoliła w drużynie drzemiące pokłady energii. Wszyscy zmotywowani od pierwszej minuty konstruowali swoje akcje i przeszkadzali przeciwnikowi – powiedział Emil Klimczak.

Ostatecznie po emocjonującym spotkaniu zwyciężyliśmy 4:1 po bramkach: Damiana Konarskiego x2 i Olka Wawrzyniaka x2.

Trzeba podkreślić, że Akademia Piłkarska Młoda Włocławianka wygrała zdecydowanie, jako jedyna
ze zwycięzcą całego turnieju, zdobywając aż cztery bramki. Należy również pochwalić postawę naszego bramkarza Jakuba Złotowskiego, który mimo kliku straconych bramek, nie załamał się i w ostatnim meczu z Łokietkiem kilkukrotnie ratował swój zespół przed utratą gola. Kolejny turniej żaków rocznik 2008 już 4 marca 2017 r. w Dobrzyniu nad Wisłą. Zespół AP Młoda Włocławianka wystąpił w następującym składzie: Jakub Złotowski – bramkarz, Damian Konarski, Olek Wawrzyniak, Staś Molewski, Robert Mikołajewski, Patryk Dominikowski, Szymon Grzybowski i Kacper Mikulski.

Kategorie: Aktualności

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.